Oferta tygodnia

Rachunkowość podatkowa.

48.90
Księgarnia ekonomiczna Finbooks.pl Księgarnia ekonomiczna Finbooks.pl
Opineo
Dotpay

Wartość godziwa. Potencjał informacyjny

Alicja Mazur

55.00
46.90
promocyjna cena!
masz pytania?
Tytuł:
Wartość godziwa. Potencjał informacyjny
Autor:
Alicja Mazur
Wydawnictwo:
Difin
Wydanie:
2011
Oprawa:
miękka
Stron:
260
ISBN:
978-83-7641-409-6

Celem opracowania jest przeprowadzenie analizy potencjału informacyjnego jednostkowego sprawozdania finansowego sporządzonego z zastosowaniem wartości godziwych. Na potrzeby realizacji tego celu sformułowana została teza stwierdzająca, że zwiększenie potencjału informacyjnego sprawozdań finansowych wymaga zastosowania wartości godziwej równolegle do wyceny w wartościach historycznych.

Opracowanie zawiera prezentację wartości godziwej jako zasady wyceny w rachunkowości, w ramach której przedstawiono obszary zastosowania wartości godziwej w sprawozdaniach finansowych polskich jednostek gospodarczych kontynuujących działalność, metodologię jej ustalania, jej zalety i wady jako kategorii wyceny w rachunkowości oraz skutki jej zastosowania w sprawozdaniu finansowym. Ponadto w opracowaniu podjęto próbę zbadania znaczenia jakie przypisują wycenie w wartościach godziwych odbiorcy sprawozdań finansowych. W tym celu określono potrzeby informacyjne odbiorców sprawozdania finansowego i dokonano ich konfrontacji z informacją zawartą w sprawozdaniu finansowym.

Z recenzji prof. zw. dr. hab. Jerzego Gierusza:

Wprowadzenie wartości godziwej do kanonu wyceny radykalnie odmieniło cały system. (…) Rachunkowość sprzed i po wdrożeniu wartości godziwej to dwa odmienne byty. Stąd oczywistym jest pytanie, czy te zmiany to krok w dobrą stronę, czy nie tracimy więcej niż zyskujemy, czy przyjęty kierunek przekształceń należy kontynuować? Sądzę, że dla rachunkowości finansowej nie ma współcześnie ważniejszych kwestii. Recenzowana książka stanowi próbę rozwiązania tych problemów i to zarówno w warstwie analiz teoretycznych, jak i badań empirycznych. (…) Odczytuję ją jako istotny głos w globalnej dyskusji toczącej się nad przyszłym kształtem sprawozdania finansowego.


Z recenzji prof. zw. dr. hab. Edwarda Nowaka:

Książka dotyczy ważnej, a przy tym niezmiernie aktualnej problematyki współczesnej rachunkowości. (…) Zostało w niej przedstawione usystematyzowane i kompleksowe podejście do wyceny bilansowej według wartości godziwej oraz oceny potencjału informacyjnego sprawozdań finansowych sporządzanych przy uwzględnieniu tej wyceny. Autorka zaprezentowała spójną koncepcję obejmującą zestaw zasad i procedur wzajemnie ze sobą powiązanych, ukierunkowanych na wspomaganie systemu informacyjnego rachunkowości. Poza niewątpliwymi zaletami natury teoretycznej, książka posiada także bardzo istotny walor praktycznej użyteczności i jest odpowiedzią na zapotrzebowanie ze strony zawodowych księgowych.
Książka już w ofercie naszej księgarni finansowej. Zapraszamy!

 
Copyright © 2009-2014 Księgarnia Finansowa. W ofercie książki o tematyce: finanse, bankowość, rachunkowość, podatki, zus, kadry, płace, księgowość, audyt, controlling, zarządzanie finansami, biznes, zarządzanie, marketing, analiza sprawozdań finansowych, prawo finansowe, finanse przedsiębiorstw, ekonomia, gospodarka, makroekonomia, mikroekonomia, stosunki międzynarodowe i wiele innych. Zapraszamy do zakupów w księgarni finansowej finbooks.pl!
Design by Pixelgarden.pl