Oferta tygodnia

Rachunkowość podatkowa.

48.90
Księgarnia ekonomiczna Finbooks.pl Księgarnia ekonomiczna Finbooks.pl
Opineo
Dotpay

Ekonometryczne modele rynków finansowych. Modele kursów giełdowych i kursów walutowych

Janusz Brzeszczyński, Robert Kelm

63.00
45.90
Towar chwilowo niedostępny
promocyjna cena!
masz pytania?
Tytuł:
Ekonometryczne modele rynków finansowych. Modele kursów giełdowych i kursów walutowych
Autor:
Janusz Brzeszczyński, Robert Kelm
Wydawnictwo:
Wig-Press
Wydanie:
2002
Oprawa:
miękka
Stron:
164
ISBN:
83-87014-23-0

"Ekonometryczne modele rynków finansowych. Modele kursów giełdowych i kursów walutowych" - Janusz Brzeszczyński, Robert Kelm. W ostatnich latach na świecie wzrosło znaczenie modeli ekonometrycznych w analizie finansowych szeregów czasowych, zwłaszcza szeregów czasowych cen akcji, kursów walutowych i stóp procentowych. Stało się to możliwe m.in. dzięki powstaniu wielu modeli mających u podstaw narzędzia matematyczne (w tym modeli ekonometrycznych) oraz rozwojowi technologii informatycznej, który to rozwój umożliwił stosunkowo łatwą implementację (a zatem również weryfikację) tych modeli w praktyce. Ta tendencja dotyczy również Polski. Potrzebne są zatem prace, które z jednej strony przedstawią w sposób przystępny skomplikowane modele matematyczne, a z drugiej - dokonają ich weryfikacji w odniesieniu do polskich finansowych szeregów czasowych.

Ekonometryczne modele rynków finansowych. Modele kursów giełdowych i kursów walutowych można zaliczyć do przedstawionego powyżej nurtu. Jest to jednocześnie jedna z pierwszych pozycji w języku polskim traktująca o modelach ekonometrycznych, które mogą być zastosowane do analizy finansowych szeregów czasowych. Książka Janusza Brzeszczyńskiego i Roberta Kelma może wypełnić przynajmniej część istniejącej luki w polskim piśmiennictwie naukowym w tym obszarze.Prof. dr hab. Krzysztof Jajuga
Katedra Inwestycji Finansowych i Ubezpieczeń, AE Wrocław

 Udanych zakupów życzy księgarnia finansowa finbooks! Gwarantujemy, że będą Państwo zadowoleni z cen i obsługi!

 
Copyright © 2009-2014 Księgarnia Finansowa. W ofercie książki o tematyce: finanse, bankowość, rachunkowość, podatki, zus, kadry, płace, księgowość, audyt, controlling, zarządzanie finansami, biznes, zarządzanie, marketing, analiza sprawozdań finansowych, prawo finansowe, finanse przedsiębiorstw, ekonomia, gospodarka, makroekonomia, mikroekonomia, stosunki międzynarodowe i wiele innych. Zapraszamy do zakupów w księgarni finansowej finbooks.pl!
Design by Pixelgarden.pl