Oferta tygodnia

Rachunkowość podatkowa.

48.90
Księgarnia ekonomiczna Finbooks.pl Księgarnia ekonomiczna Finbooks.pl
Opineo
Dotpay

Globalny system pieniężny

Artur Borcuch

51.00
42.90
Towar chwilowo niedostępny
promocyjna cena!
masz pytania?
Tytuł:
Globalny system pieniężny
Autor:
Artur Borcuch
Wydawnictwo:
CeDeWu
Wydanie:
2009
Oprawa:
miękka
Stron:
152
ISBN:
978-83-7556-187-6

Globalny system pieniężny - Artur Borcuch. Globalizacja – rynki finansowe – pieniądz – bankowość, to zagadnienia, które współcześnie są ze sobą integralnie połączone. Coraz częściej mówi się o globalnych rynkach finansowych, globalnej bankowości oraz umiędzynarodowionym pieniądzu. Wynika to z faktu, iż masy pieniądza przepływają z jednych regionów świata do drugich w poszukiwaniu efektywniejszego wykorzystania ich zasobów. Warto się zastanowić nad efektywnością tego przepływu. Czy efektywniejszy jest pieniądz przepływający z krajów ubogich do bogatych, czy ten, który przepływa z krajów zaawansowanych do rozwijających się.
Mówiąc o globalizacji z perspektywy finansów należy postawić pytanie o rolę banków globalnych w tym procesie. Należy też zastanowić się nad pomysłem stworzenia pieniądza światowego (pieniądza globalnego), do którego realizacji przybliżyć nas może współczesny kryzys finansowy na świecie.

W książce Artura Borcucha "Globalny system pieniężny" zwrócono także uwagę na następujące kwestie:

*globalizacji rynków finansowych;
*ewolucji rdzenia globalizacji: systemu pieniężnego i handlu pieniędzmi przez banki;
*systemów płatności detalicznych i wysokokwotowych w Europie – SEPA i TARGET 2;
*stabilności systemu finansowego w kontekście kryzysów finansowych (m.in. kryzysu którego początek datujemy na 2007 r.)


Globalny kryzys gospodarczy i finansowy rodzi zapotrzebowanie na wyjaśnienie otaczającego nas świata w taki sposób, aby można było przewidzieć jego przyszłość. Język opisu złożonej i dynamicznej rzeczywistości gospodarczej i społecznej, z jednej strony ma wyrażać prawdę o globalnych finansach, z drugiej musi być zrozumiały dla wszystkich.
Zaletą przyjętej struktury książki "Globalny system pieniężny" jest pokazanie współzależności między zmianą charakteru pieniądza międzynarodowego a zasadami jego emisji i ich następstwami dla stabilności systemu finansowego. Komunikatywny język i czytelność powodują, że jest to pozycja adresowana do wszystkich. Jest to również znakomity podręcznik finansów międzynarodowych oraz międzynarodowych stosunków gospodarczych.

Dr hab. J. K. Solarz, prof. Akademii Finansów w Warszawie
W naszej internetowej księgarni ekonomicznej najlepsze książki w przystępnych cenach z bardzo szybką wysyłką!

 
Copyright © 2009-2014 Księgarnia Finansowa. W ofercie książki o tematyce: finanse, bankowość, rachunkowość, podatki, zus, kadry, płace, księgowość, audyt, controlling, zarządzanie finansami, biznes, zarządzanie, marketing, analiza sprawozdań finansowych, prawo finansowe, finanse przedsiębiorstw, ekonomia, gospodarka, makroekonomia, mikroekonomia, stosunki międzynarodowe i wiele innych. Zapraszamy do zakupów w księgarni finansowej finbooks.pl!
Design by Pixelgarden.pl