Oferta tygodnia

Rachunkowość podatkowa.

48.90
Księgarnia ekonomiczna Finbooks.pl Księgarnia ekonomiczna Finbooks.pl
Opineo
Dotpay

Rachunkowość zarządcza

Alicja A. Jaruga, Przemysław Kabalski, Anna Szychta

99.00
79.90
Towar chwilowo niedostępny
promocyjna cena!
masz pytania?
Tytuł:
Rachunkowość zarządcza
Autor:
Alicja A. Jaruga, Przemysław Kabalski, Anna Szychta
Wydawnictwo:
Wolters Kluwer Polska - OFICYNA
Wydanie:
2010
Oprawa:
twarda
Stron:
836
ISBN:
978-83-7526-717-4

Rachunkowość zarządcza
Alicja A. Jaruga, Przemysław Kabalski, Anna Szychta

Seria: AKADEMICKA / ekonomia

Rachunkowość zarządcza służy potrzebom informacyjnym kierowników różnych szczebli zarządzania w jednostce gospodarczej. Obejmuje ona zakres problemowy, który łączy rachunkowość z zarządzaniem jednostką. Celem tej książki jest prezentacja i objaśnienie istoty, zasad i uwarunkowań zastosowania narzędzi składających się na rachunkowość zarządcza jako dziedzinę wiedzy i aktywności niezbędną w procesie efektywnego zarządzania strategicznego i operacyjnego współczesnymi podmiotami gospodarczymi.

Przedmiotem analizy są:

  • - fundamentalne pojęcia i tendencje w rozwoju rachunkowości zarządczej,
  • - systemy rachunku kosztów,
  • - zasady rozliczania i rozwiązania ewidencyjne dotyczące kosztów działalności operacyjnej, stosowane zgodnie z regulacjami prawnymi obowiązującymi w Polsce,
  • - zasady rozliczania i kalkulacji kosztów produktów w warunkach stosowania rachunku kasztów pełnych i rachunku kosztów zmiennych,
  • - cele zastosowania i zasady funkcjonowania rachunku kosztów standardowych,
  • - zagadnienia i metody rachunkowości zarządczej istotne w podejmowaniu decyzji operacyjnych,
  • - problematyka rachunku odpowiedzialności, cen transferowych oraz zasad budżetowania operacyjnego,
  • - przesłanki zastosowania, struktura i zasady kalkulacji w rachunku kosztów działań, zarówno typu klasycznego, jak i Time-Driven ABC,
  • - metody rachunkowości zarządczej ukierunkowanej strategicznie m.in. rachunek kosztów docelowych, budżetowanie kapitałowe, zbilansowana karta wyników), zagadnienia strategicznego zarządzania kosztami i wynikami oraz zarządzania opartego na wartości.


Adresaci:

Książka jest przeznaczona zarówno dla studentów poznających zagadnienia rachunkowości zarządczej pod kierunkiem wykładowcy, jak i osób samodzielnie zdobywających bądź rozszerzających wiedzę z tej dziedziny. Będzie także przydatna menedżerom i praktykom rachunkowości zarządczej. Publikacja ta stanowi bowiem kompleksowe źródło wiedzy na temat tradycyjnych i najnowszych koncepcji i metod rachunkowości zorientowanej na potrzeby zarządzania. To książka dla każdego początkującego jak i doświadczonego księgowego. Powinna wejść w jego PAKIET: Biblioteka Księgowego - RACHUNKOWOŚĆ.


Ta i wiele innych książek z tematyki finanse, prawo, ekonomia, biznes, rachunkowość, księgowość, kadry - są dostępne w naszej księgarni. Oferujemy je w przystępnych cenach!

Osoby, które kupiły tę książkę, kupiły także:

 
Copyright © 2009-2014 Księgarnia Finansowa. W ofercie książki o tematyce: finanse, bankowość, rachunkowość, podatki, zus, kadry, płace, księgowość, audyt, controlling, zarządzanie finansami, biznes, zarządzanie, marketing, analiza sprawozdań finansowych, prawo finansowe, finanse przedsiębiorstw, ekonomia, gospodarka, makroekonomia, mikroekonomia, stosunki międzynarodowe i wiele innych. Zapraszamy do zakupów w księgarni finansowej finbooks.pl!
Design by Pixelgarden.pl