Oferta tygodnia

Rachunkowość podatkowa.

48.90
Księgarnia ekonomiczna Finbooks.pl Księgarnia ekonomiczna Finbooks.pl
Opineo
Dotpay

Rynek finansowy i jego mechanizmy (wydanie 2010). Podstawy teorii i praktyki

Wiesław Dębski

74.90
55.90
Towar chwilowo niedostępny
promocyjna cena!
masz pytania?
Tytuł:
Rynek finansowy i jego mechanizmy (wydanie 2010). Podstawy teorii i praktyki
Autor:
Wiesław Dębski
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Naukowe PWN
Wydanie:
2010
Oprawa:
miękka
Stron:
648
ISBN:
978-83-01-16177-4

Kolejne, czwarte już wydanie uznanej książki Rynek finansowy i jego mechanizmy, w której zaprezentowano wszystkie najważniejsze kwestie związane z inwestowaniem w instrumenty rynku finansowego. Liczne przykłady liczbowe oraz ilustracje ułatwiają zrozumienie teorii i pozwalają zastosować ją do rozwiązywania problemów praktycznych.

 

Książka Rynek finansowy i jego mechanizmy stanowi kompendium wiedzy z zakresu nowoczesnych finansów, ukierunkowane na istotę, organizację, instrumenty oraz mechanizmy funkcjonowania rynku finansowego, w tym także w Polsce. Uwzględnia najnowsze osiągnięcia zarówno w dziedzinie teorii, jak i praktyki finansów. Zaprezentowano w niej wszystkie najważniejsze kwestie związane z inwestowaniem w papiery wartościowe rynku pieniężnego i kapitałowego, w tym wycenę akcji, obligacji, kontraktów terminowych oraz analizę portfelową. Opisano sposób funkcjonowania giełdy, ustalania kursów giełdowych, organizowania emisji oraz możliwości jej plasowania, w tym najnowsze, jakimi są techniki marketingowe. Przedstawiono działalność inwestorów instytucjonalnych na rynku kapitałowym ze szczególnym uwzględnieniem funduszy inwestycyjnych i bankowości inwestycyjnej. Wszystkie tematy wymagające zilustrowania w formie graficznej lub w postaci przykładu liczbowego zostały w nie wyposażone, by łatwiej można było zrozumieć istotę prezentowanego problemu. Książka ma, więc także duży walor użytkowy, pokazuje, bowiem teorię i jej zastosowanie do rozwiązywania problemów praktycznych.

 

(ze wstępu autora)

 

Przedkładana czytelnikowi książka Rynek finansowy i jego mechanizmy stanowi szerokie i kompleksowe kompendium wiedzy z zakresu nowoczesnych finansów. Przedstawia wiedzę o rynku pieniężnym, kapitałowym oraz rynku instrumentów pochodnych, a także o czynionych na nich inwestycjach w papiery wartościowe i możliwościach analizy opłacalności tych inwestycji. Prezentuje także stan organizacji i rozwoju rynku finansowego w Polsce. Niektóre zagadnienia obejmują dorobek światowy kilku ostatnich lat. Książka może, zatem służyć do nauczania nowoczesnych finansów z zakresu rynku finansowego i kapitałowego, inwestowania w papiery wartościowe, analizy portfelowej, zarządzania kapitałem itp. Jej spora część ma charakter monografii przeznaczonej dla osób o zaawansowanej wiedzy, które chciałyby się zająć badaniami rynku finansowego i jego instrumentów.

Autor Rynek finansowy i jego mechanizmy uwzględnił najnowsze zmiany w systemie prawnym funkcjonowania rynku finansowego w Polsce w związku z akcesją Polski do Unii Europejskiej, m.in.:

 • Ustawę o obrocie instrumentami finansowymi,
 • Ustawę o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych,
 • Ustawę o nadzorze nad rynkiem kapitałowym,
 • Ustawę o funkcjonowaniu funduszy inwestycyjnych,
 • Ustawę o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych,
 • Ustawę o pracowniczych programach emerytalnych.

Zaktualizowano również treści dotyczące:

 • rynku lokat międzybankowych, bonów skarbowych, sekurytyzacji,
 • rynku pierwotnego, rynku wtórnego (w tym funkcjonowania rynku pozagiełdowego),
 • regulaminu giełdy,
 • funkcjonowania obligacji skarbowych i komunalnych w Polsce,
 • rynku opcji w Polsce.

Praca została napisana przede wszystkim z myślą o studentach wydziałów ekonomicznych, dla których może być podstawowym podręcznikiem do nauki finansów z zakresu rynku finansowego, jego instrumentów, inwestycji kapitałowych, a także zarządzania finansami. Może być również wykorzystywana przez szerokie grono osób pracujących w biurach maklerskich, w departamentach, a także przez analityków papierów wartościowych, osoby zarządzające finansami przedsiębiorstw oraz inwestorów giełdowych.

W październiku 2005 roku książka Rynek finansowy i jego mechanizmy została wyróżniona II Nagrodą Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego jako najlepszy podręcznik akademicki z dziedziny ekonomii. Księgarnia ekonomiczna finbooks.pl poleca!

Osoby, które kupiły tę książkę, kupiły także:

 
Copyright © 2009-2014 Księgarnia Finansowa. W ofercie książki o tematyce: finanse, bankowość, rachunkowość, podatki, zus, kadry, płace, księgowość, audyt, controlling, zarządzanie finansami, biznes, zarządzanie, marketing, analiza sprawozdań finansowych, prawo finansowe, finanse przedsiębiorstw, ekonomia, gospodarka, makroekonomia, mikroekonomia, stosunki międzynarodowe i wiele innych. Zapraszamy do zakupów w księgarni finansowej finbooks.pl!
Design by Pixelgarden.pl