Oferta tygodnia

Rachunkowość podatkowa.

48.90
Księgarnia ekonomiczna Finbooks.pl Księgarnia ekonomiczna Finbooks.pl
Opineo
Dotpay

Wycena przedsiębiorstwa. Od teorii do praktyki

M. Panfil, A. Szablewski

74.90
59.90
Towar chwilowo niedostępny
promocyjna cena!
masz pytania?
Tytuł:
Wycena przedsiębiorstwa. Od teorii do praktyki
Autor:
M. Panfil, A. Szablewski
Wydawnictwo:
Poltext
Wydanie:
2011
Oprawa:
twarda z obwolutą
Stron:
688
ISBN:
978-83-7561-133-5

Wycena przedsiębiorstwa. Od teorii do praktyki - M. Panfil, A. Szablewski. Wycena przedsiębiorstwa jest nierozerwalnie związana z dążeniem do maksymalizacji jego wartości. Celem spółki jest pomnażanie kapitałów własnych, co wymaga sformułowania i wdrażania długoterminowej strategii budowania jej wartości. Podstawowe znaczenie ma przy tym ekonomiczna wartość przedsiębiorstwa, przez którą rozumiemy jego zdolność do generowania wolnej gotówki. Akcent jest zatem położony na przyszłość, a nie na przeszłość, oraz na realne przychody, a nie zysk księgowy.
Celem książki Wycena przedsiębiorstwa jest prezentacja teorii, modeli i metod wyceny w powiązaniu z praktyką wyceny spółek kapitałowych. Rozważania rozpoczynamy od szczegółowego przedstawienia różnych ujęć i rodzajów kategorii wartości − od historyczno-filozoficznych po ekonomiczne.
Historia i współczesność skłania do konkluzji, iż wycena jest zarówno teorią (jako jedna z wyjściowych i najważniejszych części Value Based Management), jak i sztuką opartą na doświadczeniu i intuicji wyceniających. Trzeba jednak mieć pełną świadomość, że zastosowanie nawet najlepszych teorii, metod i narzędzi nie musi (zwłaszcza w krótkim okresie) odzwierciedlać rzeczywistej wyceny rynkowej danych aktywów.
Marek Panfil, Andrzej Szablewski
Te i inne wydawnictwa dostępne w księgarni ekonomicznej finbooks.pl.

 

Polecamy także książki:

Analiza fundamentalna John C. Ritchie
89.90
Estymacja wartości godziwej. Podejście Marcin Jędrzejczyk
39.90
W poszukiwaniu wartości przedsiębiorst Patena Wiktor
63.90
 
 

Osoby, które kupiły tę książkę, kupiły także:

 
Copyright © 2009-2014 Księgarnia Finansowa. W ofercie książki o tematyce: finanse, bankowość, rachunkowość, podatki, zus, kadry, płace, księgowość, audyt, controlling, zarządzanie finansami, biznes, zarządzanie, marketing, analiza sprawozdań finansowych, prawo finansowe, finanse przedsiębiorstw, ekonomia, gospodarka, makroekonomia, mikroekonomia, stosunki międzynarodowe i wiele innych. Zapraszamy do zakupów w księgarni finansowej finbooks.pl!
Design by Pixelgarden.pl