Oferta tygodnia

Rachunkowość podatkowa.

48.90
Księgarnia ekonomiczna Finbooks.pl Księgarnia ekonomiczna Finbooks.pl
Opineo
Dotpay

Dysfunkcjonalne zachowania pracowników

Joanna Wachowiak

33.00
29.90
promocyjna cena!
masz pytania?
Tytuł:
Dysfunkcjonalne zachowania pracowników
Autor:
Joanna Wachowiak
Wydawnictwo:
Difin
Wydanie:
2011
Oprawa:
miękka
Stron:
144
ISBN:
978-83-7641-516-1

Dlaczego pracownicy działają na szkodę pracodawcy? Dlaczego kradną, dokonują aktów sabotażu, wandalizmu, prześladują współpracowników, wrogo i cynicznie odnoszą się do klientów, świadczą pracę niskiej jakości? Przedmiotem zainteresowania niniejszej publikacji są właśnie tego rodzaju zachowania, określane mianem dysfunkcjonalnych, i czynniki, które sprzyjają ich występowaniu. Rzadko kiedy te zachowania wynikają wyłącznie z tego, że firmie trafiło się „złe ziarno” w postaci jednostek o określonych cechach. Ich czynniki osobowościowe nabierają znaczenia dopiero w połączeniu z warunkami, jakie stworzono zatrudnionym, sposobem w jaki postrzega się ich i traktuje. Paradoksalnie więc, często organizacja przyczynia się do występowania rozmaitych zachowań i zjawisk niepożądanych dla niej, sprzecznych z jej celami lub wręcz uniemożliwiających ich realizację. Celem niniejszej publikacji jest prezentacja ustaleń definicyjnych odnośnie opisywanych zjawisk, ich mechanizmów oraz przyczyn. Wskazano sposoby zapobiegania, wymieniono także działania, które organizacja powinna podjąć w przypadku, gdy zachowanie szkodliwe już wystąpi.


Z recenzji prof. dr hab. Zofii Ratajczak:

Jednym z wyzwań współczesnej pracy jest konieczność przystosowywania się do niekorzystnych warunków pracy (nie tylko nowych) coraz większej liczby pracowników, dla których największym zagrożeniem jest ryzyko utraty pracy. Jednak nawet w wypadku szczęśliwych zbiegów okoliczności i osiągnięcia sukcesu gospodarczego, każdej firmie powinno zależeć na tym, by nie był on okupiony kosztami psychologicznymi, o jakich mowa w tej pracy.(…) Monografia jest dobrym przykładem popularyzacji wiedzy psychologicznej na temat najważniejszych rodzajów zachowań dysfunkcjonalnych we współczesnych organizacjach.
Te i inne wydawnictwa dostępne w księgarni ekonomicznej finbooks.pl.

 
Copyright © 2009-2014 Księgarnia Finansowa. W ofercie książki o tematyce: finanse, bankowość, rachunkowość, podatki, zus, kadry, płace, księgowość, audyt, controlling, zarządzanie finansami, biznes, zarządzanie, marketing, analiza sprawozdań finansowych, prawo finansowe, finanse przedsiębiorstw, ekonomia, gospodarka, makroekonomia, mikroekonomia, stosunki międzynarodowe i wiele innych. Zapraszamy do zakupów w księgarni finansowej finbooks.pl!
Design by Pixelgarden.pl