Oferta tygodnia

Rachunkowość podatkowa.

48.90
Księgarnia ekonomiczna Finbooks.pl Księgarnia ekonomiczna Finbooks.pl
Opineo
Dotpay

Budżetowanie operacyjne, finansowe i kapitałowe w przedsiębiorstwie

Wiesław Szczęsny, Jan Śliwa

42.00
36.90
Towar chwilowo niedostępny
promocyjna cena!
masz pytania?
Tytuł:
Budżetowanie operacyjne, finansowe i kapitałowe w przedsiębiorstwie
Autor:
Wiesław Szczęsny, Jan Śliwa
Wydawnictwo:
C. H. Beck
Wydanie:
2010
Oprawa:
miękka
Stron:
204
ISBN:
978-83-255-2039-7

Budżetowanie jest metodą zarządzania przedsiębiorstwem. Przyczynia się do skutecznego osiągania jego celów, poprawy efektywności wykorzystania zasobów oraz wyników działalności w danych warunkach wewnętrznych i zewnętrznych.

Książka składa się z ośmiu rozdziałów, w których autorzy podejmują problematykę budżetowania krótko- i średniookresowego, a także budżetowania kapitałowego. Na końcu każdego rozdziału zamieszczono pytania kontrolne.

 

„Należy z uznaniem powitać przygotowanie przez Autorów pracy zwartej, poświęconej budżetowaniu w przedsiębiorstwie w wymiarze operacyjnym i finansowym oraz w zakresie kapitału. Praca ta ujmuje kompleksowo problematykę budżetowania w skali przedsiębiorstwa, zarówno od strony koncepcji teoretycznych, jak i rozważań metodycznych. Ważne jest także praktyczne odniesienie prezentowanych koncepcji i metod. Z punktu widzenia dydaktycznego istotne jest zamieszczenie przykładów liczbowych, które ilustrują sposób sporządzania różnych budżetów i poszczególnych pozycji”.

Prof. Zw. Dr hab. Edward Nowak Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu


Książka została napisana z myślą o studentach kierunków ekonomicznych, słuchaczy studiów podyplomowych i szkoleń. Z pewnością zainteresuje również praktyków menedżerów i controllerów.

Autorzy, profesorowie Wiesław Szczęsny i Jan Śliwa są pracownikami naukowo-dydaktycznymi Katedry Rachunkowości i Finansów na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Osoby, które kupiły tę książkę, kupiły także:

 
Copyright © 2009-2014 Księgarnia Finansowa. W ofercie książki o tematyce: finanse, bankowość, rachunkowość, podatki, zus, kadry, płace, księgowość, audyt, controlling, zarządzanie finansami, biznes, zarządzanie, marketing, analiza sprawozdań finansowych, prawo finansowe, finanse przedsiębiorstw, ekonomia, gospodarka, makroekonomia, mikroekonomia, stosunki międzynarodowe i wiele innych. Zapraszamy do zakupów w księgarni finansowej finbooks.pl!
Design by Pixelgarden.pl