Oferta tygodnia

Rachunkowość podatkowa.

48.90
Księgarnia ekonomiczna Finbooks.pl Księgarnia ekonomiczna Finbooks.pl
Opineo
Dotpay

Zrównoważone przedsiębiorstwo

Wojciech Przychodzeń

31.30
promocyjna cena!
masz pytania?
Tytuł:
Zrównoważone przedsiębiorstwo
Autor:
Wojciech Przychodzeń
Wydawnictwo:
Poltext
Wydanie:
2013
Oprawa:
miękka
Stron:
230
ISBN:
978-83-7561-215-8

Dobra kondycja finansowa i rozwój przedsiębiorstw stają się współcześnie w coraz większej mierze wypadkową jednoczesnego progresu w zakresie rozwoju społeczno-gospodarczego oraz prowadzenia działalności gospodarczej w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich standardów ekologicznych, finansowych i społeczno-kulturowych. Nowe zjawiska zachodzące w sferze konsumpcji, produkcji oraz kooperacji pomiędzy poszczególnymi uczestnikami gry rynkowej sprawiają, że nowoczesna firma musi umieć wyselekcjonować te aspekty przepływającej przez rynek „zrównoważonej” fali, które najlepiej współgrają z prowadzoną przez nią działalnością. W książce przedstawione są metody efektywnego wbudowywania koncepcji trwałego rozwoju w strategię przedsiębiorstwa prowadzące do kreacji dodatkowej wartości dla akcjonariuszy. Autor wskazuje również na wieloaspektowość i złożoność wzajemnych relacji między wdrożeniem koncepcji zrównoważonego przedsiębiorstwa a możliwymi do osiągnięcia przewagami konkurencyjnymi.
Książka jest przeznaczona dla wykładowców i studentów kierunków ekonomicznych w uczelniach wszystkich typów. Ma ona również istotne znaczenie praktyczne dla właścicieli, akcjonariuszy oraz kadry menedżerskiej przedsiębiorstw.

Dr Wojciech Przychodzeń – adiunkt w Katedrze Finansów w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Odbył wiele staży badawczych w prestiżowych uczelniach zagranicznych (m.in. w Yale School of Management, Instytucie Ekonomii Rosyjskiej Akademii Nauk oraz na Uniwersytecie Corvinusa). Odwiedził również jako wykładowca gościnny kilkanaście zagranicznych uczelni. W swoich badaniach koncentruje się przede wszystkim na finansowych aspektach trwałego rozwoju przedsiębiorstw oraz wycenie zrównoważonych przedsiębiorstw przez rynki kapitałowe w krajach rozwiniętych i gospodarkach posocjalistycznych. Był wykonawcą oraz kierownikiem w kilku krajowych i zagranicznych projektach badawczych z zakresu problematyki posocjalistycznej transformacji i jej wpływu na rozwój gospodarczy, nośników ekoinnowacji w sektorze przedsiębiorstw oraz kwantyfikacji koncepcji zrównoważonego przedsiębiorstwa.


Książka ukazuje się w koedycji z Akademią Leona Koźmińskiego.

 
Copyright © 2009-2014 Księgarnia Finansowa. W ofercie książki o tematyce: finanse, bankowość, rachunkowość, podatki, zus, kadry, płace, księgowość, audyt, controlling, zarządzanie finansami, biznes, zarządzanie, marketing, analiza sprawozdań finansowych, prawo finansowe, finanse przedsiębiorstw, ekonomia, gospodarka, makroekonomia, mikroekonomia, stosunki międzynarodowe i wiele innych. Zapraszamy do zakupów w księgarni finansowej finbooks.pl!
Design by Pixelgarden.pl