Oferta tygodnia

Rachunkowość podatkowa.

48.90
Księgarnia ekonomiczna Finbooks.pl Księgarnia ekonomiczna Finbooks.pl
Opineo
Dotpay

Optymalizacja podatkowa Legalne zmniejszanie obciążeń podatkowych

Józef Wyciślok

157.40
Towar chwilowo niedostępny
promocyjna cena!
masz pytania?
Tytuł:
Optymalizacja podatkowa Legalne zmniejszanie obciążeń podatkowych
Autor:
Józef Wyciślok
Wydawnictwo:
C.H. Beck
Wydanie:
2013
Oprawa:
miękka
Stron:
466
ISBN:
978-83-255-4360-0

Opracowanie Józefa Wyciśloka pt. Optymalizacja podatkowa. Legalne zmniejszanie obciążeń podatkowych opisuje zagadnienia związane z optymalizacją podatkową, która pozwala na efektywne zmniejszanie poziomu opodatkowania nawet do zera. Opisane metody działań optymalizacyjnych, ich schematy oraz gotowe rozwiązania optymalizacyjne pod poszczególne branże oraz specyfika poszczególnych jurysdykcji o przyjaznych systemach podatkowych stanowią wiedzę, która odgrywa coraz większą rolę w grze rynkowej.

Praca została podzielona na cztery rozdziały. Rozdział pierwszy stanowi teoretyczne wprowadzenie do zagadnienia optymalizacji podatkowej. W rozdziale tym przedstawiona jest:

istota optymalizacji podatkowej,
zagadnienia optymalizacji podatkowej a obejście prawa,
uchylanie się od opodatkowania a unikanie opodatkowania,
uzasadnienie biznesowe jako właściwe kryterium,
międzynarodowe planowanie finansowe.

W rozdziale drugim przedstawiono obszary możliwe do zastosowania przez praktycznie każdego przedsiębiorcę, będące przedmiotem działań w zakresie optymalizacji podatkowej jak:

utworzenie z kilku przedsiębiorstw powiązanych Podatkowej Grupy Kapitałowej,
specjalne strefy ekonomiczne,
zagraniczne spółki holdingowe, prowadzenie działalności w ramach spółki osobowej ze szczególnym uwzględnieniem spółek komandytowych i komandytowo-akcyjnych,
zagadnienia procesów łączenia spółek, fuzji, przejęć, transakcji mergers & acqusitions, transakcji typu asset deal i share deal, restrukturyzacji, aliansów strategicznych, połączeń, aportów i wymian akcji.

W rozdziale trzecim przedstawiono zagadnienia optymalizacji w zakresie cen transferowych, które nabierają coraz większego znaczenia w praktyce wielu przedsiębiorstw.

W rozdziale czwartym przedstawiono problematykę umów w unikaniu podwójnego opodatkowania w kontekście optymalizacji podatkowej. Z punktu widzenia działań mających na celu optymalizację wysokości zobowiązań podatkowych, umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania mają istotne znaczenie i dotyczą każdego przedsiębiorcy w warunkach współcześnie prowadzonej działalności gospodarczej.

Bardzo ważnym zagadnieniem w zakresie optymalizacji podatkowej, która pozwala w znakomity sposób zminimalizować obciążenia podatkowe są zagadnienia związane z transferem usług, kapitału i wartości materialnych. W publikacji poświęcono jej dużo miejsca.

Realizacja celów biznesowych poprzez transakcje pomiędzy przedsiębiorcami – podmiotów powiązanych przez zarządzanie w zakresie optymalizacji podatkowej – transferem usług, kapitału i wartości materialnych sprowadzić można do ogólnie pojmowanego transferu dochodów pomiędzy przedsiębiorstwami powiązanymi. Transfer ten jest realizowany przez umiejętne zarządzanie transakcjami m.in. w zakresie transferu ukierunkowanego na ceny transferowe i transferu ukierunkowanego na koszty (zwłaszcza w zakresie usług niematerialnych i prawnych). Celem zarządzania tymi transakcjami jest przede wszystkim minimalizacja obciążeń podatkowych. Problematykę tą szczegółowo omówiono w opracowaniu.

Niniejsza publikacja jest kierowana do wszystkich przedsiębiorców, do szeregu firm i ośrodków doradczych oraz ośrodków prowadzących szkolenia z tej tematyki, a także wszystkich zainteresowanych wskazaną tematyką.

Osoby, które kupiły tę książkę, kupiły także:

 
Copyright © 2009-2014 Księgarnia Finansowa. W ofercie książki o tematyce: finanse, bankowość, rachunkowość, podatki, zus, kadry, płace, księgowość, audyt, controlling, zarządzanie finansami, biznes, zarządzanie, marketing, analiza sprawozdań finansowych, prawo finansowe, finanse przedsiębiorstw, ekonomia, gospodarka, makroekonomia, mikroekonomia, stosunki międzynarodowe i wiele innych. Zapraszamy do zakupów w księgarni finansowej finbooks.pl!
Design by Pixelgarden.pl