Oferta tygodnia

Rachunkowość podatkowa.

48.90
Księgarnia ekonomiczna Finbooks.pl Księgarnia ekonomiczna Finbooks.pl
Opineo
Dotpay

Umowy w sprawach gospodarczych z objaśnieniami i płytą CD

Marzena Okła-Anuszewska

145.90
promocyjna cena!
masz pytania?
Tytuł:
Umowy w sprawach gospodarczych z objaśnieniami i płytą CD
Autor:
Marzena Okła-Anuszewska
Wydawnictwo:
C.H. Beck
Wydanie:
2014
Oprawa:
miękka
Stron:
866
ISBN:
978-83-255-6408-7

Umowy w sprawach gospodarczych z objaśnieniami i płytą CD, to pozycja zawierająca szczegółowe zestawienie wzorów umów najczęściej występujących w obrocie gospodarczym. Opracowanie obejmuje umowy nazwane z Kodeksu cywilnego innych ustaw oraz ukształtowane przez praktykę umowy nienazwane, m.in.:
część ogólna (zawierająca wzory różnych pełnomocnictw procesowych oraz prokury, a także ich odwołania);
umowy nazwane:
z zakresu prawa rzeczowego (m.in. umowa użytkowania, zastawu),
z zakresu prawa zobowiązań (m.in. umowa sprzedaży, umowa o dzieło, umowa zastawu, umowa najmu, umowa dzierżawy, umowa zlecenia, umowa komisu, umowa ubezpieczenia osobowego, umowa spółki cywilnej, umowa dożywocia);
umowy z zakresu prawa bankowego (m.in. umowa kredytu, umowa rachunku powierniczego, umowa depozytu, list intencyjny, umowa brokerska);
umowy mieszane:
w zakresie usług finansowych (m.in. umowa factoringu, umowa forfaitingu),
dotyczące własności intelektualnej (m.in. umowa know-how, umowa licencji patentowej, umowa sublicencyjna),
dotyczące praw autorskich (m.in. umowa o rozpowszechnianie filmu, umowa wydawnicza dotycząca dzieła zbiorowego, umowa o wykonanie prac projektowych i przeniesienia prac autorskich),
o świadczenie usług doradczych (m.in. umowa oświadczenie pomocy prawnej, umowa o przeprowadzenie badania sprawozdania finansowego),
o świadczenie usług zarządczych (m.in. umowa menedżerska, umowa o zarządzanie przedsiębiorstwem państwowym),
o współpracy (m.in. umowa sponsoringu, umowa konsorcjum, umowa o świadczenie usług reklamowych, umowa o wykonywanie napraw gwarancyjnych).

Do każdego wzoru dołączono objaśnienia, w których wskazano najczęstsze problemy, powstałe na tle tworzenia danej umowy. Obok wzoru konkretnej umowy modelowej, z uwzględnieniem jej poprawnej formy i wymagań co do treści, zamieszczono szczegółowy komentarz. Ponadto przedstawiono dorobek orzecznictwa sądowego, wraz z tezami mającymi związek z problematyką stosowania poszczególnych umów w praktyce obrotu.

Dla Czytelnika prezentowany zbiór pism, stanowi profesjonalną i nieocenioną pomoc w sporządzaniu umów w obrocie gospodarczym zgodnie z wymaganiami formalnymi.

Drugie wydanie – zawiera zaktualizowane orzecznictwo oraz omówienie najnowszych zmian legislacyjnych.

Autorka publikacji – Marzena Okła-Anuszewska – radca prawny w Warszawie, specjalizująca się w prawie cywilnym, gospodarczym i prawie pracy postawiła sobie za cel ułatwienie Czytelnikom sporządzanie poprawnych merytorycznie i formalnie umów w sprawach gospodarczych.

Znakomity dodatek stanowi płyta CD zawierająca wersje edytowalne wzorów zamieszczonych w opracowaniu.

Publikację Umowy w sprawach gospodarczych przygotowano z myślą o praktykach – osobach świadczącym profesjonalną pomoc prawną, tj. radcach prawnych i adwokatach. Opracowanie stanowi również nieocenioną pomoc dla aplikantów i studentów prawa.

 
Copyright © 2009-2014 Księgarnia Finansowa. W ofercie książki o tematyce: finanse, bankowość, rachunkowość, podatki, zus, kadry, płace, księgowość, audyt, controlling, zarządzanie finansami, biznes, zarządzanie, marketing, analiza sprawozdań finansowych, prawo finansowe, finanse przedsiębiorstw, ekonomia, gospodarka, makroekonomia, mikroekonomia, stosunki międzynarodowe i wiele innych. Zapraszamy do zakupów w księgarni finansowej finbooks.pl!
Design by Pixelgarden.pl