Oferta tygodnia

Rachunkowość podatkowa.

48.90
Księgarnia ekonomiczna Finbooks.pl Księgarnia ekonomiczna Finbooks.pl
Opineo
Dotpay

Meritum Podatki – OKAZJA! – 23.01.2012

Polecamy najnowsze wydanie poradnika Meritum Podatki 2012 którego redaktorem merytorycznym jest Aleksander Kaźmierski. Oprócz wydania najnowszego nasza Księgarnia Finansowa FINBOOKS.PL oferuje jeszcze OKAZYJNIE ostatni, gdzie indziej już niedostępny, (nawet w wydawnictwie) egzemplarz poradnika Meritum Podatki 2010, który ma również pewne zalety i może być w wielu sytuacjach użyteczny. Redaktorem merytorycznym poradnika Meritum Podatki 2010 jest również Aleksander Kaźmierski. Obie publikacje są wyjątkowymi poradnikami z zakresu prawa podatkowego. Zawierają wyczerpujące informacje na temat polskiego prawa podatkowego w ujęciu praktycznym: od powstania zobowiązania podatkowego po postępowanie podatkowe, kontrolę podatkową, sądowoadministracyjną kontrolę decyzji podatkowych, aż po odpowiedzialność karną skarbową. W wydaniu poradnika Meritum Podatki na rok 2010 Czytelnicy znajdą szczegółowe omówienie zmian przepisów prawa podatkowego, które miały miejsce przed rokiem 2010 oraz tych, które weszły w życie w 2010 r. Poradnik zawiera ponadto wybór orzecznictwa Sądu Najwyższego i sądów administracyjnych. Czytelnicy mogą również zapoznać się z wytycznymi Ministerstwa Finansów oraz interpetacjami organów skarbowych wyjaśniającymi zagadnienia kontrowersyjne i budzące wątpliwości w praktyce.

 

Aleksander Kaźmierski prowadzący własną firmę Doradztwa Podatkowego, jako znany doradca podatkowy, zredagował publikacje zarówno Meritum Podatki 2010 jak i Meritum Podatki 2012 bardzo profesjonalnie. Aleksander Kaźmierski jest jej nie tylko ich redaktorem ale i użytkownikiem. Obie te publikacje mogą służyć jako doskonałe książki księgowego. Są to publikacje bardzo przydatne księgowym. Przynajmniej jedna z nich powinna wejść w ich podręczny PAKIET: Biblioteka Księgowego – PODATKI. Zresztą są to nie tylko świetne książki księgowego, lecz również książki biznesmena. Nie powstydzi się ich żadna księgarnia biznesmena, ani księgarnia ekonomiczna czy też księgarnia finansowa. Dobre zarządzanie firmą wymaga aby ekonomia książki nie unikała i finanse książki nie unikały. Ale przede wszystkim rachunkowość książki powinna używać. Nie chodzi tu tylko o księgi rachunkowe z zapisem wszystkich operacji finansowych, na których pracują Działy Księgowości, zresztą obecnie chyba wszędzie zastąpione przez komputery i odpowiednie oprogramowanie. Chodzi tu o takie poradniki jak Meritum Podatki 2010 czy Meritum Podatki 2012 których redaktorem merytorycznym jest Aleksander Kaźmierski.

 

Mimo iż publikacja Meritum Podatki 2010 jest sprzed dwóch lat, to jednak i ona ma pewne zalety, gdyż może ona zainteresować:

 

  • naukowca, który na jej podstawie może opisać zmiany w prawie podatkowym w ostatnich latach;

  • prawnika który ma klienta uwikłanego w sprawy podatkowe z lat ubiegłych;

  • oraz ze względu na znacznie obniżoną cenę - studenta, od którego niekoniecznie tak jak od prawnika, wymaga się znajomości najnowszych wydań aktów prawnych, lecz który może zaznajomić się z wieloma interesującymi tematami podatkowymi.

 

Zaś tematy podatkowe które m.in. mogą zainteresowć studenta są następujące:

 

  • postępowanie podatkowe,

  • opłata skarbowa,

  • podatek od nieruchomości,

  • kodeks karny skarbowy,

  • kontrola podatnika,

  • informacje o najważniejszych ustawach podatkowych - PIT, CIT, VAT.

 

Publikacja Meritum Podatki 2010 którą zredagował merytorycznie Aleksander Kaźmierski może być bardzo przydatna ze względu na to że nie prezetuje tylko treść samych aktów prawnych, lecz przedstawia informacje na temat polskiego prawa podatkowego w ujęciu poradnikowo-praktycznym. Meritum Podatki 2010 zawiera INDEKS RZECZOWY i definicje pojęć w różnych rozdziałach, informacje ujęte w tabele i zestawienia. PRZYKŁADY i informacje WAŻNE! ujęte są w osobne ramki. Publikacja Meritum Podatki 2010 którą zredagował merytorycznie Aleksander Kaźmierski może zainteresować hobbystę, jak i kandydata na studia prawnicze, gdyż daje pogląd jak może wyglądać dobra publikacja na temat prawa, co prawda tylko prawa podatkowego, lecz prawo to w praktyce dotyczy każdego. W końcu publikacja ta może znaleźć miejsce na półce w bardzo małej firmie, nawet jednoosobowej, gdzie w towarzystwie paru jeszcze potrzebnych wydruków aktualnych aktów prawnych, powstanie jakby miniaturowa biblioteka księgowego.

 
Copyright © 2009-2014 Księgarnia Finansowa. W ofercie książki o tematyce: finanse, bankowość, rachunkowość, podatki, zus, kadry, płace, księgowość, audyt, controlling, zarządzanie finansami, biznes, zarządzanie, marketing, analiza sprawozdań finansowych, prawo finansowe, finanse przedsiębiorstw, ekonomia, gospodarka, makroekonomia, mikroekonomia, stosunki międzynarodowe i wiele innych. Zapraszamy do zakupów w księgarni finansowej finbooks.pl!
Design by Pixelgarden.pl